reklama

                                      

 

                            Úvod Obsah O firmě Kontakt Neplatiči Odkazy Spol. akce

.

Zpět

    

Rychlý kontakt:

telefon: 602 387 467

info@keller-bazeny.cz

 

 

 

 

 

Poslední aktualizace:   12.03.2012                Created by: masovej@seznam.cz
 

 

Bazény polypropylénové  - jejich výroba byla ukončena

Konstrukce celého bazénu je vytvořena z plastu - PP neboli polypropylénu. Bazén je svařen z jednotlivých pásů a desek v jeden celek a poté se transportuje k zákazníkovi.

Popis provedení

Dle objednávky se vyrobí kompletní bazén připravený k transportu.

Na určeném místě se provede výkop a odvoz zeminy dle zvolené velikosti bazénu .

Na dno výkopu se zhotoví železobetonová deska 10 - 15 cm se štěrkovým podsypem a vloženou gulí (dnové sání) s potrubím. 

Na připravenou rovnou a hladkou betonovou desku se položí podkladní geotextílie a na ní se položí přivezený hotový bazén.

Dle velikosti a hloubky bazénu se do stěn vloží trysky a skimmer (hladinové sání), dle výběru se dále osadí světla, protiproud aj.

K tryskám, skimmeru a guli se připojí potrubí s izolací a přivede se do místa filtrační jednotky.

Pro zlepšení izolační schopnosti konstrukce se ocelový plášť obloží polystyrénem.

Bazén se zafixuje a postupně se napouští vodou. Dle složitosti tvaru se při napouštění bazén s izolací postupně obetonovává.

Plocha okolo bazénu se upraví a zpevní. Položí se dlažba nebo jiný typ povrchu dle výběru až k vrchnímu vodícímu plastovému lemu nebo přes okraj s mírným přesahem do bazénu - vlnolam.

 

Tvary a velikosti polypropylénových bazénů  

Tvar tohoto bazénu je převážně oválný nebo kruhový popřípadě obdélníkový nebo čtvercový se zaoblenými rohy. Možné je také vyrobit jiné zaoblené tvary jako je např., elipsa, osmička ledvina atd. Zkrátka lze vyrobit téměř jakýkoliv oblý tvar s minimálním zaoblením 10 cm.

Maximální transportní délka a šířka bazénu je 8 m x 4 m. Celková délka a šířka bazénu včetně navařených plastových žeber je 8,2 m x 4,2 m. Delší nebo širší bazény se nepřevážejí a jejich výroba se nedoporučuje k jejich vysoké tepelné roztažnosti použitého plastu.

Výška konstrukce plastových bazénů je dána šířkou použitých pásů k výrobě 1,2 m nebo 1,5 m. Na přání je možné výšku snížit popřípadě navýšit. 

Rozměr bazénu je vždy počítán vnitřní vzdáleností stěn konstrukce. Takže bazén o rozměru 6 x 3 m je opravdu 6 m dlouhý a 3 m široký Váš koupací prostor.

Polypropylénové bazény mohou být vyrobené dvěma způsoby:

Skimmerové - umístěním hladinového sání vody ve stěně bazénu. Hloubka vody je cca o 10 cm nižší než výška celého bazénu. Hrana bazénu může být provedena s plastovým lemem nebo s ukončením pro vlnolam.

 

Přepadové - okolo celého bazénu je vytvořen žlábek překrytý mřížkou. Tento způsob vyžaduje umístění vyrovnávací nádrže. Jde o dražší variantu, vhodnější pro interiérové umístění.

 

Bazénovou konstrukci se doporučuje zcela zapustit do země.

 

Schodiště

Do konstrukce bazénu je možné svařit schodiště. Schody jsou zhotoveny stejným způsobem z plastu. Schodiště se vkládá jak do půdorysu bazénu - do rohu (oblé části), tak i mimo půdorys. 

 

Prostor pro technologii

Pokud není možné uložit filtrační jednotku např. do zahradního domku, garáže, sklepa atd. a nehrozí v místě vysoká spodní voda, může se z této plastové konstrukce vyrobit i šachta pro filtraci umístěná vedle bazénu. 

 

Plast

Tento typ konstrukce se vyrábí z materiálu přímo určený k výrobě bazénů. Jde o polypropylen známí pod zkratkou PP. Má vysokou pevnost i při nízkých teplotách a má výbornou svařitelnost. Pro sváření je použit extrudérový svařovací přístroj, který má dokonalé a pevné nepropustné spoje. Pro plášť tj. pro viditelné plochy bazénu je použit barevný plast o síle 5 mm s UV stabilizační příměsí, která dobře chrání před povětrnostními vlivy a agresivní bazénovou vodou. Pro pevnostní žebra jsou použity desky o síle 15 mm.

Barva plastu: světle modrá (modrozelená)   a modrá

  

Obě barvy je možné v bazénu kombinovat - například světle modré stěny a modré dno.

Transport bazénu

Dle velikosti bazénu (max. 8x4m) jsou zapotřebí i doprovodná vozidla a dle šířky komunikace i uzavírky protijedoucích vozidel. Ideální doba na transport většího bazénu je sobota J. Příjezd nejlépe až k místu uložení bazénu. Ukládání bazénu do výkopu ručně ve více lidech. Hmotnost bazénu např. ovál 6x3x1,5m skimmerový 260 kg.

 

Cena bazénu

Cena je vždy spočítána na konkrétní požadavek zákazníka z důvodů velké variabilitě a možnosti výbavy této konstrukce bazénu. Při výpočtu je samozřejmě vždy zahrnuta minimálně základní technologie dle velikosti bazénu a dále dle požadavků zákazníka. Nepostradatelnou položkou tohoto typu bazénu je jeho transport k zákazníkovi.

 

Poznámka: od tohoto typu bazénu se pomalu opouští z důvodu obtížného transportu a z nedobré pověsti těchto bazénů od rádoby bazénářských firem, které používají nekvalitní sváry a bazén pouze zasypávají zeminou z výkopu. Většinou se jedná o firmy, které začali s výrobou plastových septiků.